Przeczytanie artykułu zajmie: 1 min

Wrzesień to zwykle czas powrotów – dzieci wracają do szkół, a ligi piłkarskie zaczynają na nowo swoje rozgrywki. Nie inaczej jest w seminariach. Większość braci kleryków i juniorystów wróciła już do Krakowa z wakacyjnych wyjazdów, kursów językowych, prac w naszych klasztorach, by przygotowywać się do kolejnego roku akademickiego, kolejnego roku życia zakonnego w klasztorze.

Również, przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego, bracia klerycy i junioryści odbywają kilkudniowe rekolekcje. W tym roku odbyły się one w naszym klasztorze w Piotrkowicach (woj. świętokrzyskie). Prowadził je o. Łukasz Piskulak OCD z konwentu w Krakowie i dotyczyły one naszego charyzmatu oraz kerygmatu chrześcijańskiego. Ojciec rekolekcjonista podkreślał rolę wiary, nadziei i miłości w życiu duchowym, oraz tego, że zostaliśmy powołani przez Boga do bycia z Nim w komunii, do prowadzenia życia modlitwy. Na tej drodze wspiera nas swoim orędownictwem i łaskami Maryja, która jest Matką i Patronką Zakonu. Ojciec Łukasz uwypuklił także to wszystko, co wypływa z naszego charyzmatu i pomaga rozwijać życie modlitwy – modlitwę wewnętrzną, oraz trwanie w Bożej obecności.

Po rekolekcjach pomogliśmy tamtejszej wspólnocie w przygotowaniu odpustu, który odbył się 08.09 w liturgiczne wspomnienie Narodzenia NMP. Tego samego dnia bracia również odnowili swoje ślubu zakonne w obecności o. Prowincjała Tadeusza Florka OCD.

Teraz przed nami spotkanie z braćmi klerykami OCD z Prowincji Warszawskiej, które potrwa 3 dni, a po nim przygotowanie do roku
akademickiego, który zacznie się 18.09. w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym braci dominikanów.

br. Paweł Olszowy OCD

Karmelita Bosy. Student III roku.

Udostępnij

O autorze

Karmelita Bosy. Student III roku.